Ürünlerinin kalitesi ve kullanım tarihleri ve içerisinde bulundurdukları bilgilerin korunması üretici firmalar için çok önemlidir.

Ürün ambalajları üzerine yazdırılan bilgiler örneğin “barkod,parti numarası,üretim ve ambajlama yeri” gibi kodlanmış veriler sayesinde ürünlerin geri toplanması ve iade durumunda ürünler dünyanın heryerinde takip edilip ve hızlıca müdahale edilmektedir. Bu takip sistemi büyük küçük tüm üreticiler için büyük öneme sahiptir.

Tüketiciler açısından ürünlerin üzerinde yazılan ürün hakkındaki bilgiler markaya olan güvenirliği arttırmaktadır. Tüketicilerin sağlıklarının korunması ürünlerin kalitesinin korunması ve tüketiciye sorunsuz zamanında ulaşması için parti ve ürütim tarihi kodlanması büyük bir öneme sahiptir.

Ürün Bilgileri Ürünler Üzerine Nasıl Uygulanıyor ?

Ürünler üzerine kodlama yapılmasının birden fazla yolu vardır. Ürünlerin direk üzerine, ambalajların üzerine, ürün paletlerinin üzerine gibi uygulamalar yapılmaktadır.

Üretici firmaların bazen inkjet kodlama sistmelerini tercih ederken bazen etiketleme sistemleri yani sticker yapıştırma ile ürün bilgisi yazdırmayı tercih etmektedirler. Bu sistemler sayesinde yarı otomatik teknolojiyi kullanarak maliyetleri düşürüp zamandan tasarruf edilmektedir.

Üretici firmaların kapasiteleri ne olursa olsun kodlama ve etiketleme konusunda ürünleri elle kodlama ve etiketleme ciddi zaman gerektiren masraflı bir işlemdir. Otomasyon ve akıllı teknolojiler sayesinde işçilikten,sarf malzeme ve zamandan ciddi bir tasarruf sağlanmaktadır.

İnsan faktörünün olduğu organizasyonda hata payıda yüksek olmaktadır buda üretici firmaya hata maliyeti oluştur ama akıllı inkjet kodlama sistemleri sayesinde operatörler sadece işlemi uzaktan kontrol etmektedir ve hatalı kodlama söz konusu değildir. İnkjet kodlama teknolojisi hatalı kodlama maliyetini ortadan kaldırmaktadır.

İnkjet kodlama sistemleri her üretim hattına uygun olmalı ve her üreticiye hitap edecek yapıya sahip olmalıdır. Dolum hatlarında, paketleme hatlarında, sonsuz boru hatlarında, yiyecek, içecek, kozmetik, otomotiv gibi birçok hatta sorunsuz uyumsuz sağlamalıdır. Abant Marka Hx Akıllı Kodlama Sisteminin üretim aşamasında tam olarak bu konular üzerinde ARGE çalışmaları yapılmıştır, Hx akıllı kodlama sistemi sayesinde üreticiler üretim hatlarının diledikleri biryerinde sistemi kullanıp ürünlerininin diledikleri alanlarına baskı yapabilmektedir, üstelik sistemin kurulumu dakikalar içerisinde tamamlanmaktadır.

Hx Nitro Akıllı kodlama sistemi uzaktan kontrol özelliğine sahiptir herhangi bir akıllı telefon ile kontrol edilebilir mesaj oluşturulup baskı yaptırılabilir. Birçok özelliğe sahip olan sistem arıza durumunda Yardım özelliği sayesinde arızasının sebebini sunup aynı zamanda çözümün yolunu da kullanıcıya sunmaktadır.

Bize Ulaşın