Abant Makina on yıllardır var olan tecrübesi ile Kodlama Sistemleri konusunda öncü firma.

Kodlama Sistemleri Nedir?

İnkjet kodlama işlemi üretimi yapılan ürünlerin üzerine yapılan markalama ve kodlama işlemidir.   Örnek olarak günlük hayatımızda karşılaştığımız ürünler üzerideki ÜRT(Üretim tarihi), SKT (Son kullanma tarihi), TETT (tavsiye edile tüketim tarihi) seri numarası, parti numarası, lot numarası, logo, barkod, karekod gibi markalama işlemlerini ürünlere temas etmeden uzaktan mürekkep püskürtme işlemi ile markalama ve kodlanılmasıdır.

İnkjet Kodlama sistemlerini sadece Gıda ürünleri üzerine baskı yapan cihazlar olarak kısıtlamamak gerekir İnkjet kodlama sistemleri Plastik Boru PVC üretiminde, İnşaat sektöründe, İlaç sektöründe, Elektronik ürünler üzerinde ve Maske üretim tesislerinde de kullanılmaktadır.

Kodlama Sistemleri kodlama sistemleri Inkjet Kodlama Sistemleri pro 53 3 3 kodlama sistemleri Inkjet Kodlama Sistemleri pro 53 3 3

Kodlama Sistemleri

İnkjet Kodlama Sistemleri Türleri ?

İnkjet Kodlama Türlerini 4 adet olarak belirtebilir herbir İnkjet kodlama türü kendine özgür özelliklere sahiptir, çeşitleri şu şekildedir;

  • Küçük Karakter Kodlama (CIJ)
  • Termal İnkjet Kodlama (TIJ)
  • Büyük Karakter Kodlama (DOD)
  • Yüksek Rezonans Kodlama (HR)

İnkjet Kodlama Sistemlerinde Kullanılan Mürekkepler Sağlığa Zararlımı ?

İnkjet Kodlama sistemleri  teknolojide olan gelişmeleri yakından takip etmektedir ve sistem yapısı sürekli gelişmektedir, akıllı kodlama sistemlerine dönüşmektedir, İnkjet kodlama sistemlerinde kullanılan mürekkepler ,ürünlere zarar vermemekle birlikte  insan sağlığını da olumsuz yönde etkilemediği Kanıtlanmıştır. Tüketilebilir ürünlerin üzerine gıdaya uygun mürekkepler kullanılmaktadır örnek olarak yumurtayı gösterebilir yumurta üzerin yapılan İnkjet kodlama işlemi ürünün içerisine geçmemekle ile beraber gıdaya uygun sertifikası bulunmamaktadır. İnkjet Kodlama sistemleri ürüne direk olarak temas etmemektedir uzaktan püskürtme yöntemi ile işlemi gerçekleştirmektedir.

Kodlama Sistemleri

Kodlama sistemleri hakkında daha detaylı bilgi için bize ulaşabilir veya ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Mesajın için teşekkürler. Gönderildi.
Mesajınızı göndermeye çalışırken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar