Ahşap üretimi ülkemizde oldukça fazladır ve üreticilerin farklı kodlama ihtiyaçları mevcuttur.
Uluslararası düzenlemeler gereği ahşam ürünler üzerine işaretler konma zorunluluğu vardır ve bu işaretler sayesinde ürün takibi yapılmakta ve ürünün korunması hakkında bilgiler verilmektedir.

Baskılar kaliteli, kolay okunan ve kalıcı solmaması gerekmektedir, ahşap ürünler talaşlı ve tozlu üretim ortamlarında üretildiği için yazıcının bu zorlu üretim hatlarında çalışabilecek yapıya sahip olmalıdırlar tıkanma ve sürekli bakım ihtiyacı gerekmemelidir.

Malzeme taşıma için paletlerden örnek verecek olursak ISPM-15 yönetmeliğine göre 6 mm’den daha kalın tüm ahşaplar içindeki zararlı ve hastalık saçabilecek bakterileri yok etmek için ısıya maruz kalmalıdır ve sonrasında palet üzerinde üretim yeri ve bilgilerinin kodlanması gerekmektedir bu gereklilik yerine getirilmediği durumda para cezası ile üreticiler karşı karşıya gelmektedir.

Klasik yöntemlerle paletler ve ahşaplar üzerine baskılar hala yapılmaktadır bunlar manuel kodlama ve sprey ile boyamaktır nu işlemler hem dayanıklı değil hem de kullanıcılar için zahmetlidir.

Abant Marka yazıcılar klasik yazıcılara istinaden daha etkili ve kolay kullanıma sahiptir.
Baskılar solmamakta ve ısıya dayanıklıdır , yıpranma ve sürtünmeye maruz kalma durumunda
baskılar silinmemektedir.

Abant Marka yazıcılar zorlu üretim şartlarına uygun tasarlanmıştır, periyodik bakım gerektirmez yedek parça maliyeti getirmemektedir.

Bize Ulaşın